Co należy rozumieć pod pojęciem ,,suchej zabudowy”?
Sucha zabudowa jest rozwiązaniem, które pozwala na szybkie i sprawne przeprowadzenie remontu, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów. Jeszcze do niedawna taka opcja nie istniała, jednak dzisiaj sprawia, że wiele osób może zmienić wygląd swoich wnętrz. Mimo wszystko nie jest to rozwiązanie dla każdego. Co warto wiedzieć o suchej zabudowie i czym ona dokładnie jest?
Sucha zabudowa – czym dokładnie jest?
Firmy budowlane doskonale znają suchą zabudowę, bo jest ona chętnie wykorzystywana w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły czy urzędy, a także w galeriach handlowych. Popularna jest w Skandynawii, Francji, czy Anglii i uwagę zaczynają na nią zwracać prywatni inwestorzy. Pośród jej najważniejszych cech należy wymienić nieograniczone dopasowanie do użytkownika i szerokie możliwości. Ściany działowe wykonuje się w płyt kartonowo-gipsowych, jednak system obejmuje również sufity podwieszane, więc niezbędnych elementów jest więcej. Zaliczamy do nich zabezpieczenia naroży, profile, taśmy łączące styki płyt, konstrukcje nośne czy blachowkręty.
Za pomocą tych wszystkich elementów tworzymy w krótkim czasie spersonalizowaną zabudowę, która jest również mało inwazyjna, a my nie musimy przejmować się koniecznością prowadzenie długich prac budowlanych w naszych wnętrzach. To istotne w dzisiejszych czasach, bo zwyczajnie brak nam czasu na wielomiesięczne i dokładne remonty.
Co wyróżnia suchą zabudowę?
Spełnia ona wszystkie wymagane normy budowlane, a dodatkowo jest bardzo elastyczna. Dzięki niej możemy ustawiać ścianki działowe w dowolnych miejscach, a wykorzystywane materiały są lekkie i łatwe w montażu. Sucha zabudowa jest rozwiązaniem, które sprawia, że zdecydowanie chętniej decydujemy się na przeprowadzanie remontów, bo możemy więcej osiągnąć niskim kosztem i cieszyć się z efektu, jaki uzyskamy. Z pewnością jest to więc ciekawy trend w aranżacji wnętrz i warto zwrócić na niego szczególną uwagę jeśli planujemy wykończenie wnętrz lub remont.